APEL: Nie płaćmy abonamentu!

Apelujemy do wszystkich obywateli Polski o zaniechanie płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego…

Nie płaćmy abonamentu!


Stowarzyszenie KoLiber od początku swego istnienia nawołuje, bezskutecznie niestety, do prywatyzacji telewizji państwowej, zwanej „publiczną” bądź „polską”. Tymczasem jej nazwy są zastępcze, i mają na celu zmylenie wszystkich Polaków uiszczających podatek zwany abonamentem radiowo-telewizyjnym.

Prawda jest brutalna – telewizja państwowa była, jest i będzie tubą propagandową kolejnych władz. Nie służy wcale dobru publicznemu, tylko interesom kolejnych partii rządzących. Nie dba o rozwój kultury i nie wypełnia tak zwanej „misji”, gdyż naprawdę jej oferta niewiele różni się od oferty prywatnych nadawców. W dodatku kosztuje podatników słono, gdyz jak każda instytucja państwowa cierpi na przerost zatrudnienia.

W sytuacji, gdy bez żadnego powodu pozbyto się dziennikarza, który czuwał nad tym, by była ona obiektywna, gdy po raz kolejny na fotelu prezesa TVP pojawia się człowiek, który przez całą swą karierę polityczną związany był z ludźmi rządzącymi aktualnie Polską (w tym wypadku z braćmi Kaczyńskimi), Stowarzyszenie KoLiber nie widzi innego wyjścia: apelujemy do wszystkich obywateli Polski o zaniechanie płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego. Otwarcie namawiamy do nieposłuszeństwa obywatelskiego, bo być może wtedy, z powodów finansowych, zakończy żywot tuba propagandowa polityków, finansowana z naszych pieniędzy, TVP.

Jacek Spendel
Prezes Stowarzyszenia KoLiber

Piotr Rosik
Rzecznik Prasowy Stowarzyszenia KoLiber